Igokea bolja od Solnoka (FOTO)

Prva pobjeda Igokee u pripremnim mečevima.

Nakon poraza od Dinamika, Igokea je dan kasnije u novom prijateljskom meču u Beogradu došla do pobjede.

Savladan je šampion Mađarske i nekadašnji učesnik ABA lige Solnok 81:74 (19:12, 30:24, 20:17, 12:21).

Igokea je od početka kontrolisala igru i imala prednost, koja je u drugoj četvrtini iznosila maksimalnih 26 poena razlike  (45:19). Onda je u finišu Solnok napravio seriju 17:4 i na odmor se otišlo rezultatm 49:36.

U drugom dijelu tim Nenada Trajkovića je održavao prednost, koja je u 35. minutu bila 74:59. Tim Solnoka, koga sa klupe predvodi Dragan Aleksić, je do kraja uspio da ublaži poraz.

Džimi Gevin (za tri 4/8) i Sava Lešić sa po 20 poena predvodili su Igokeu. Trej Kel je dao devet i imao šest asistencija, Domen Lorbek je pobjedio dopirinio sa osam poena, Vuk Radivojević i Đorđe Milošević su dali po sedam, Bogdan Nedeljković i Robert Rikić su dali po tri, a Aljoša Janković i Darko Talić po dva poena.

Na drugoj strani tradicionalno prvo ime David Vojvoda, koji je postigao 16 poena.

Naredni meč Igokea će odigrati sutra protiv Borca iz Čačka.