Aleksandar Džikić uzeo skalp Španiji!

foto: FIBA
Aleksadnar Džikić je sa selekcijom Gruzije pripredio iznenađenje u prvom kolu Evropskog prvenstva.
Gruzija je pobijedila branioca trofeja sa 83:69.
Od starta meča Gruzija, koja nije imala nijednu pobjedu u pripremnim mečevima i koja ima puno problema sa povredama, je imala vođstvo izuzev kada je Španija na kratko povela 32:31. Selekcija koju sa klupe predvodi Aleksandar Džikić na poluvremenu protiv branioca trofeja vodi 37:35.
Duda Sanadze bivši igrač čačanskog Borca je u selekciji Gruzije u prvom poluvremenu ubacio 11 poena.
U trećoj četvtini Gruzija je prvi put iz dobre odbrane došla do dvocifrene prednosti 57:47, a pred posljednju četvrtinu na semaforu je pisalo 57:49.
U posljednjem kvartalu Španija je prišla na 61:58, a onda je uslijedila serija 14:2 i Gruzija je otišla na 75:60 i ovjerila pobjedu.
U pobjedničkom sastavu Aleksander Mamukelašvili 19 poena, Goga Bitadze 15, Tornike Šengelija 13, Kamar Boldvin 12, Duda Sanadze 11 poena.
Na drugoj strani Vili Ernangomez 13, Santi Aldama 12, Dario Brizuela 11 poena.
U drugom meču dana ove grupe BiH i Kipar igraju od 17 časova i 15 minuta.
- Zmajevi kreću u svoj let na Euru: Odigraj Bosnu i Hercegovinu u Meridianu i uzmi sigurnih 5 KM
- Povratak Vanje Vasilić u Mladi Krajišnik
- Filip Petrušev: To je bio i broj jedan zadatak trenera
- Počinje 13. “Tamoza Pale Kup”

