Grci maksimalni, treći poraz Srbije

Grčka pobijedila Srbiju.

Grčka je i dalje neporažena u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Nakon što su večeras na Kritu pobijedili Srbiju 70:63 (16:18, 19:14,16:15, 19:16), imaju sedam pobjeda, a na druogj strani Srbije je doživjela treći poraz.

Grci su početkom drugog poluvremena napravili seriju i došli poslije četiri minuta igre do prednosti od 10 poena 42:32.

U finišu treće četvrtine Srbije pravi seriju 11:1 i pred posljednju dionicu rezultat je bio 49:47 za domaćina.

Grčka je i u posljednjem kvartalu vodila sve do šest minuta prije kraja kada Srbiji izjednačenje donio trojkom Vasa Micić 57:57. Očekivao se preokret Srbije, ali je Grčka smirila igru. Printezis je postigao uzastopne poene, a između njih je Jović promašio zicer. To je bio posljednji priključak Srbije.

Nik Kalates i Jorgos Printezis sa po 15 poena najefikasniji u pobjedničkom sastavu. Kostas Slukas je dao 11, a Janis Burus je imao učinak od po devet poena i skokova.

U reprezentaciji Srbije najefikasniji je bio Bogdan Bogdanović sa 19 poena (3/12 za tri), Stefan Jović je dao 11, Nemanja Bjelica 9 uz 12 skokova, Nemanja Nedović je dao 7, koliko i Nikola Milutinov, koji je imao i 6 skokova.

U ostalim mečevima ove grupe Gruzija je pobijedila Izrael u gostima 85:80 i Njemačka je bila sigurna protiv Estonije 86:43.

TABELA: Njemačka 7-0, Grčka 7-0, Srbija 4-3, Gruziija 3-4, Izrael 3-4, Estonija 2-5.