F4:Igokea treća

Juniori Igokee treći na final fouru u Laktašima.

Juniori Igokee treću su u regionu. Na fajnal foru čiji su bili domaćini u utakmici za treće mjesto savladali su Budućnost 77:74, nakon preokreta u posljednjoj četvrtini.

Poenima Aljoše Jankovića, Nemanje Živkovića i Sergeja Maleševića i promjenom odbrane Igokea je preokrenula vođstvo Budućnosti i došla do pobjede.

Podgoričani su vodili 58:46 i činilo se da će utakmica biti riješena.

Trener domaćih Žarko Milaković je zvao tajm aut i nakon njega riješio da promijeni odbranu i Igokea je za samo minut napravila seriju 7-0 i trener gostiju Petar Mijović je zvao tajm aut.

Slavković je potom vezao šest poena i Budućnost je zadržala prednost 64:58.

U finišu prava drama.

Trojkom Živkovića Igokea je smanjila na 68:67. Potom je Malašević odigrao dobru odbranu “ukrao” je loptu poslije koje su igrači Budućnosti napravili nesportski faul. Malešević pogađa jednu bacanje, a u narednom napadu Aljoša Janković polaganjem na drugi obruč dovodi svoj tim u vođstvo 70:68.

Kočič je slobodnim bacanjima izjednačio na 70:70. Onda u šutu za tri poena je fauliran Živković. Pogađa dva za 72:70 na 57 sekundi do kraja. Novi tajm aut, nakon kojeg najbolji igrač Budućnosti Slavković postiže poene za 72:72.

Kapiten Igokee Aljoša Janković u narednom napadu preuzima odgovornost. Postiže koš uz dodatno bacanje za 77:74. Budućnost je imala posljednji napad, ali nisu uspjeli da ga realizuju.

“Pokazali smo karakter, velika je stvar biti treći u regionu. Budućnost je kontrolisala utakmicu, ali smo se vratili. Kada sam prije godinu i po odradio prvi trening sa ovim momcima znao sam da mogu mnogo. Možda nisam očekivao da tako brzo možemo u vrh, ali svjestan sam potencijala”, rekao je poslije meča trener Igokee Žarko Milaković.

U pobjedničkom sastavu Dalibor Ilić najefikasniji sa 21. poenom i 11 skokova, Aljoša Janković je dao 13 poena uz šest skokova i isto toliko asistencija. Đorđe Savić i Sergej Malešević su postigli po 10 poena.

U poraženom timu jedini dvocifrreni je bio Andrija Slavković,koji je postigao 30 poena.