Baskonija u četvrtfinalu

Baskonija posljednji četvrtfinalista Evrolige.

Kolo prije kraja ligaškog dijela poznato je svih osam ekipa učesnika četvrtfinala Evrolige. Posljednja ekipa, koja je ovjerila plasman među osam najboljih je Baskonija, koja je i direktnom duelu u borbi za osmu poziciju pobijedila Makabi na domaćem terenu 83:72.

Baskonija je do osam najboljih ekipa došla sjajnom serijom od sedam uzastopnih pobjeda u Evroligi. U četvrtfinalu ih čeka CSKA.

Domaći tim je konstantno vodio, ali je Makabi uvijek “duvao za vrat” i bili su na pet – šest poena zasotatka. Ipak u finišu dobra odbrana ekipe Pedra Martineza je presudila, postigli su lake poene iz kontre i došli do pobjede.

U timu Baskonije najefikasniji je bio Johanes Fojtman sa 14 poena, Patrisio Garino je dao 11, a Roderik Buboa 10.

U poraženom timu Pjer Džekson 14, Dešon Tomas i Artem Parahovski po 12 poena.

Fenerbahče je slavio u gostima kod Himkija u 29.kolu Evrolige.

Aktuelni šampion Evrolige bez povrijeđenog Jana Veselog, bio je jači od Himkija, koji je bio lišen usluga Todorovića, Hanikata i Andeersona, 73:64 u pretposljednjem kolu Evrolige.

Fenerbahče će u plej of sa druge pozicije ako u posljednjem kolu na domaćem terenu pobijedi Unikahu ili ako Olimpijakos izgubi minimum jednu od posljednje dvije utakmice.

Bred Vonamejker sa 14 poena najefikasniji u ekipi Željka Obradovića, Džejms Nanali i Nikolo Meli dali su po 12. Marko Gudurić za gotovo šest minuta bez poena, dok je Nikola Kalinić dao dva poena za 17 minuta i 21 sekundu.

Na drugoj strani Aleksej Šved je dao 19 poena, a Stefan Marković je za 28 minuta imao tri asistencije i dva skoka.

Gostujuću pobjedu u meču bez rezultatskog značaja ostvarila je Barselona protiv Efesa 107:83.

Tomas Ertelodigrao je perfektnu partiju protiv bivšeg kluba. Dao je 20 poena uz odlične procente (4/4 za dva, 3/4 za tri, 3/3 sa linije penala), Viktor Klaver je dao 16 poena bez promašaja (2/2 za dva, 4/4 za tri).

U ekipi Efesa Brok Motum 19, Vladimir Štimac sedam poena.

Armani je do 10. jubilarne pobjede došao u gostima kod Bamberga 83:78.

Vladimir Micov je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 14 poena. Na drugoj strani Dejan Musli je dao 10, Luka Mitrović dva, a Dorel Rajt šest poena.

Panatinaikos – Valensija 20.15

Tabela: CSKA 23-5, Fenerbahče 21-8, Olimpijakos 19-9, Real Madrid 17-11, Panatinaikos 17-11, Himki 16-13, Žalgiris 16-12, Baskonija 16-13, Makabi 13-16, Bamberg 11-18, Valensija 11-17, Crvena zvezda 11-17, Unikaha 11-17, Milano 10 -19, Barselona 10-19, Efes 6-23.