Denver bolji od Lejkersa, Kingsima izmiče plej of

Košarkaši Denvera pobijedili su na gostovanju Los Anđeles Lejkerse rezultatom 115:99.

Srpski centar Nikola Jokić je u 43. ovosezonskoj pobjedi Denvera učestvovao sa 12 poena, 17 skokova, 8 asistencija i tri ukradene lopte.

Meč je obilježio lebron Džejms, koji je dao 31 poena i nadmašio Majkla Džordana na vječnoj listi.

Sakramento je poražen od Bostona 111:109. Kingsi su doživjeli šesti poraz u posljednjih osam utakmica i plej-of im se čini sve dalje i dalje.

Bogdan Bogdanović je za 28 minuta ostvario učinak od 14 poena (5/9), četiri skoka i tri asistencije, dok je Nemanja Bjelica ubacio pet poena za 30 minuta. Kod gostiju Džejson Tejtum je ubacio 24.

Košarkaši Dalasa poraženi na gostovanju u Vašingtonu  132:123.

Luka Dončić meč je završio sa 31 poenom (11/26), 11 skokova, sedam asistencija i četiri ukradene lopte.