Budućnost ravnopravna samo poluvrijeme

Fenerbahče u Podgorici zabilježio 17 pobjedu u nizu u svim takmičenjjima.

Lider Evrolige, Fenerbahče nastavlja sa pobjedama.

U 14. kolu ovog takmičenja tim Željka Obradovića slavio je ubjedljivu pobjedu u Podgorici protiv Budućnosti 65:89 (20:26,20:14,15:17,10:22 )

Domaćin se dobro držao prvo poluvrijeme i nakon 20 minuta igre na veliki odmor ekipe su otišle izjednačene (40.40).

Onda u trećoj četvrtini gosti su zaigrali bolje u odbrani prije svega. Dominirao je Jan Veseli, koji je presjekao tri lopte, gosti su došli do lakih poena iz tranzicije i prelomili meč u svoju korist. Pred posljednju četvrtinu imali su 12 razlike i do kraja su priliku dobili i oni igrači koji nemaju veliku minutažu da bi nosioci igre odmorili.

Bivši igrači Partizana bili su najbolji u gostujućem timu. Jan Veseli je dao 19 poena i imao devet skokova, Žofri Lovernj je dao 17, Kostas Slukas 11, Nikola Kalinić osam i Marko Gudurić pet poena.

U domaćoj ekipi, koja je poražena 11. put ove sezone u Evroligi, Erl Klark 15, Petar Popović 12 i Nemanja Gordić je postigao 11 poena.

Olimpijakos je do devete pobjede došao protiv Gran Kanarije 98:77 (20:14,32:19,21.21,25:23).

Vasilis Spanulis predvodio je domaćina sa 21 poenom, Jorgos Printezis je dao 16, Nikola Milutinov 11 poena šest skokova i pet asistencija.

U gostujućem timu novajlija Vim Sander 15, Boldvin 12, Oliver 10 poena.

Bajern – Real 20.00

TABELA: Fenerbahče 131, Real 11-2, CSKA 11-3, Efes 9-5, Olimpijakos 9-5, Bajern 7-6, Barselona 7-7, Panatinaikos 6-7, Armani 6-7, Baskonija 6-8, Žalgiris 6-7, Gran Kanarija 5-9, Himki 4-9, Makabi 4-9, Budućnost 3-11, Darušafaka 1-12.