Bosna izborila majstoricu: U Banjaluci pada odluka o finalisti

Majstorica.
Vojin Ilić

Bosna/Bulend Saciragic

Bosna je u drugom meču polufinala plej-ofa šampionata BiH pobijedila Borac 74:60.

Bosna je ovom pobjedom izjednačila na 1-1, te će majstorica u Banjaluci dati odgovor ko će u finale i ko će naredne sezone uz Široki Brijeg predstavljati BiH u drugoj ABA ligi.

Bosna je od starta meča bila bolji rival i nakon prvog poluvremena su imali prednost 39:28. Sredinom posljednje četvrtine Bosna je imala i najvećih 16 poena prednosti (64:48) i tu praktično prelomili meč u svoju korist. Majstorica je na programu u nedjelju 26. maja.

Vojin Ilić sa 17 poena predvodio je pobjednički tim, Jure Zubac je imao 12 poena i 10 skokova, a Đoko Šalić je meč završio sa 11 poena. Kod gostiju Radoš Šešlija 12, Džerod Vest 11 poena.