Borac u derbiju bolji od Jahorine, Student prekinuo niz Širokog, konačno Mladost

Osmo kolo.
Dušan Tanasković

foto:aba liga/Dragana Stjepanović

Borac u derbiju osmog kola Lige BiH slavio protiv Jahorine u gostima.

Ekipa Marka Šćekića je upisala pobjedu 85:80. Sada oba tima imaju učinak od šest pobjeda i dva poraza. Do trijumfa su gosti došli boljom igrom u posljednjoj četvrtini.

Doo pobjede su ih vodili Dušan Tanasković sa 23, Balša Mirotić sa 19, Srđan Gavrić sa 11, dok su Darko Talić, Dušan Makitan i Tajron Heris dali po 10 poena, a Heris je dodao i 10 skokova.

Student je prekinuo niz Širokog i nanio im prvi poraz ove sezone u domaćem šampionatu 94:90. Odličan meč u pobjedničkom timu odigrao je Stefan Milošević, koji je ubacio 31 poen. Noa Farakan je dao 21, Nikola Stanojević 12, Kosta Kirilovski 11, a Tarik Hrelja 10. Na drugoj strani Josip Čović 28 poena.

Mladost iz Mrkonjić Grada je došla do prve pobjede ove sezone.

Na domaćem terenu su bili bolji od Zrinjskog 78:74. Sada oba tima imaju po trijumf. Draško Knežević sa 19 poena predvodio je pobjednički tim, pratili su ga Aleksandar Smiljanić sa 18, Aleksandar Ivetić sa 16, Đorđe Aleksić sa 12 i Dejan Ćup koji je imao 11 poena i 10 skokova. Na drugoj strani Bojan Marković 17 poena.

 

točak
Bonus kalendar

About The Author