Borac dozvolio samo 13 poena za poluvrijeme

OKK Borac savladao Princip u 21.kolu prve lige Republike Srpske.

Košarkaši Borca pobijedili su zvornički Princip 69:50 u 18.kolu Prve lige republike Srpske.

Tim Bojana Božića gostima je u drugom poluvremenu dozvolio da postignu samo 13 poena. Princip je na poluvremenu imao prednost 37:35. U drugom poluvremenu su stali,odnosno Borac je zaigrao agresivnije i zaustavio napade gostiju. U trećoj četvrtini su dali samo pet, a u četvrtoj osam poena.

Borac je dao 34 i tako došao do 14. pobjede ove sezone.

Nebojša Nikolić sa 17 poena i sedam skokova najbolji kod pobjednika. Jovica Kecman je dao 13 poena i zabilježio 10 skokova i kapiten Srđan Lončar je dao 10 poena i imao šest skokova i tri asistencije.

U Prijedoru pobjeda Varde,koja je došla sa samo devet igrača, 64:52.

Od devetorice u protokolu samo njih pet je postizalo poene. Nemanja Stanimirović je dao 27 uz 10 skokova, Gojko Sudžum je dao 18 uz 15 skokova, Milenko Frganja je dao osam,Goran Bodiroga šest i Boško Tasić je dao pet poena.

U poraženom timu Aleksandar Ivetić 19, a Žarko Rajković 14 poena.

Rudar – Bratunac 61:72

TABELA:Leotar 17 -1, Sokolac 15-3, OKK Borac 14-4, Student Igokea (-2)11-5, Bratunac 11-7,Varda (-1) 9-8, Sutjeska (-1) 8-9, Princip 7-10,Rudar 6-12, Slavija 5-13, Prijedor  4-14, Rogatica 0-18.