Andrea Trinkijeri: Treba da nađem neki most i da se ubijem poslije toga što si rekao

Italijan slikovit.
Andrea Trinkijeri

printscreen

Andrea Trinkijeri slikovito, kako samo on to zna, opisao kako se osjeća.

Žalgiris koga sa klupe predvodi harizmatični Italijan je u drugom kolu Evrolige izgubio od Olimpijakosa u gostima 74:68. Domaći tim je poslije prve četvrtine imao veliku razliku, ali su se gosti u nastavku vratili i uveli meč u egal završnicu.

,,Početak je oktobra, a čini se da je kao sredina maja. Mnogo kontakta… Bili smo šokirani u prvoj četvrtini, promašivali smo zicere, davali im lopte u ruke i ništa nije išlo kako treba. Nekako smo se vratili i odigrali tri sjajne četvrtine. Smanjili smo na minus dva poslije zaostatka od 18 razlike. Nekada je bolje da vidiš greške, a da u isto vrijeme tim ima veliku želju i energiju.

Teško je protiv Olimpijakosa, pogotovo poslije njihovog poraza od Fenerbahčea. Bili su ‘vau’ u odbrani. Čestitke njima, zaslužili su da pobijede, ali se vraćam kući ponosan. Dali smo sve. Imamo neke novajlije… Treba neke stvari da popravimo. Takmičimo se. Da su neke sitnice bile drugačije… Ne znam, bila bi to duga utakmica. Opet kažem, odlična partija rivala”, rekao je Trinkijeri.

Upitan je i kako bez kreacije biti tako konkurentan? Protiv Barselone osam asistencija,a u Grčkoj a prva u 16. minutu.

“Treba da nađem neki most i da se ubijem poslije toga što si rekao. Ne možemo da dodamo, ne možemo da uradimo ništa…? Evroliga je vrlo teško takmičenje, posebno za mlade igrače ili one koji nikada nisu igrali ovo. Sve je veliko, brzo, vrlo fizički. Nekada su nervozni, treba im period adaptacije. Sve što si rekao je tačno, ali imali smo minus dva samo, momentum je bio na našoj strani. Da, treba da radimo na kreaciji i to je nešto što je prioritet. I dalje, tu smo, ravnopravni.”

U narednom kolu Evrolige , Žalgiris gostuje Virtusu, a Olimpijakos dočekuje Milano.