ABA: Igokea počela porazom

Juniori Igokee ovosezonske izdanje ABA lige počeli porazom.

Igokea je u prvom meču na turniru poražena od domaćina Mornara 89:81 (20:21,29:19,20:27,20:14), kome je ovo prva pobjeda pošto su jutros izgubili od Krke.

Domaćin je nakon izjednačene prve četvrtine “bljesnuo” u drugom kvartalu. Sve što su bacili ka košu je ušlo i na kraju su prvo poluvrijeme završili sa osam pogođenih trojki i na poluvremenu su imali prednost (49:40).

Tim Aleksandra Ćikića je u trećoj četvrtini počeo smanjivati razliku, išli su korak po korak i uspjeli su da preokrenu i povedu 67:65. Ipak domaćin pred odlučujućih 10 minuta ima prednost 69:67.

U posljednjem kvartalu domaća ekipa pravi odmah razliku na početku sa dvije trojke (77:68) i tu prednost čuvaju do kraja.

Marko Vesković odigrao je odličan meč za Mornar. Postigao je 27 poena (4/6 za dva, 5/10 za tri), Luka Šušter je dao 18, a Filip Dragojević 12 poena.

U poraženom timu Dalibor Ilić je postigao 30 poena imao 19 skokova i šest asistencija (12/19 za dva), Bogdan Nedeljković je upisao 17, a Stefan Simanić 11 (sve u prvoj četvrtini).