Serija grešaka i poraz Partizana

Partizan poražen u semdom kolu Evrokupa u Sankt peterburgu.

Dobro prvo poluvrijeme, loša treća četvrtina i prilika za povratak u meč u četvrtoj siže je prvog poraza partizana pod trenerom Andreom Trinkijerijem.

U sedmom kolu Evrokupa Zenit je pobijedio 75:71 (20:22,20:22,18:10,17:17).

Partizan je odlično odigrao prvo poluvrijeme. Igrali su odgovorno kako u odbrani tako i u napadu. Trener Trinkijeri je upozoravao da cijeli meč mora da se igra tako i da se smanji broj izgubljenih lopti i da nema “praznih” minuta. Upravo se to desilo njegovoj ekipi u trećoj četvrtini. Izgubili su veliki broj lopti (na kraju 18), domaća ekipa je došla do lakih poena i prednosti koju su sačuvali do kraja.

U finišu nošeni Gagićem i Marinkovićem crno bijeli dolaze na minus dva poena 73:71 na 49 sekundi do kraja. Ipak na drugoj strani Karasjov postiže trojku i rješava pitanje pobjednika.

Sergej Karasjov je bio najefikasniji u domaćem sastavu sa 21 poenom, Vladislav Truškin je dao 12, a Jevgenij Valijev 11 poena. Marko Simonović za tri minute i 38 sekundi na terenu bez poena.

U poraženom timu Vanja Marinković sa 11 poena najefikasniji, Markus Pejdž je dodao 10.

Valensija – Turk Telekom 101:83

TABELA: Asvel 5-2, Valensija 5-2, Zenit 4-3, Turk Telekom 3-4, Partizan 2-5, Trento 2-5.