Mornar iz Zadra vidi plej off

Mornar došao do bitne pobjede u borbi za plej off.

Mornar se ne šali. Pobijedili su Zadar u gostima 77:93 (19:24,16:30, 24:19,18:20) i sada su usamljeni na četvrtoj poziciji sa 10 pobjeda i sedam poraza. Partizan je peti sa pobjedom manje, ali ih je Mornar dobio u oba meča ove sezone.

Mornar je od početka odigrao čvrsto i hrabro. Uroš Luković je u prvoj četvrtini spustio “zavjesu” podijelio četiri blokade i domaći košarkaši do kraja su kada je on bio u igri sa strahopoštovanjem ulazili u reket.

Od prve četvrtine do kraja Mornar je vodio i pobjeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. posljednji put jednocifrena razlika je bila u prvoj četvrtini (17:10).

U pobjedničkom sastavu fantastična partija Uroša Lukovića. Centar Mornara meč je završio meč sa 21 poenom 14 skokova i pet blokada. Derik Nidam je dao 22 poena, Nemanja Vranješ 20, a Reli Ros 19.

Na drugoj strani Preston Nouls 18, Filip Kraljević 17 poena.

Ostaje nejasno kako tokom sezone niko ne reaguje na horske povike sa tribina dvorane u Zadru “Ubij Srbina”, ni sudije, ni delegat kao ni protivničke ekipe,a ni domaćin. To je izgleda konstanta sa kojom su se svi pomirili.

FMP – Igokea 95:73

Tabela: Budućnost 15-2, Zvezda 14-3, Cedevita 13-4, Mornar 10-7, Partizan 9-8, FMP 8-9, Zadar 8-9, Igokea 6-11, Cibona 6-11, Mega 5-12, Olimpija 5-12, MZT 3-14.