Zvezda protutnjala Skopljem

Nova ubjedljiva pobjeda košarkaša Crvene zvezde.

“Fenjeraš” MZT je u meč sa aktulenim šampionom lige ušao sa samopozdanjem nakon pobjede u Zagrebu protiv Cibone.

Ipak Zvezda je veoma brzo pokazala autoritet. Nakon izjednačene prve četvrtine u drugoj prave razliku 19:7 i na poluvrijeme odlaze sa prednošću od 15 poena (40:25), a to ni mnogo jače ekipe od MZT-a nisu uspijevale da preokrenu.

U drugom poluvremenu rutinsko odrađivanje posla za ubjedljiv trijumf i konačnih za “plus” 34 (92:58) i 14. pobjedu crveno bijelih za održavanje koraka sa ekipom Budućnosti, koja ima pobjedu više na čelu tabele.

U ekipi Dušana Alimpijevića svi igrači su dobili priliku i svi su postizali poene. Najviše je dao Ognjen Dobrić 23, od čega sedam trojki iz devet pokušaja, a drugi strijelac bio je Tejlor Ročesti sa 13 poena. Marko Kešelj je zaigrao poslije dužeg vremena i postigao je devet poena.

U poraženom timu Andrej Maslinko 15, Jure Lalić 11 poena.

FMP – Igokea 95:73

Tabela: Budućnost 15-2, Zvezda 14-3, Cedevita 13-4, Mornar 9-7, Partizan 9-8, FMP 8-9, Zadar 8-8, Igokea 6-11, Cibona 6-11, Mega 5-12, Olimpija 5-12, MZT 3-14.