Karlik Džons spasio Partizan poraza u Zadru

Pobjeda u Zadru.
Karlik Džons

Karlik Džons je preuzeo odgovornost i spasio Partizan poraza u petom kolu ABA lige.

Partizan je pobijedio Zadar u gostima 75:71 i tako ostao na maksimalnom učinku u ABA ligi. Crno-bijeli su u prvom poluvremenu kontrolisali igru i rezultat i na poluvremenu su imali 11 poena prednosti 42:31.

U drugom poluvremenu druga priča. Zadar je u trećoj četvrtini zaigrao mnogo bolje i ovaj period igre dobio 27:12 te su oni imali prednost pred start posljednje četvrtine. U posljednjem kvartalu Karlik Džons je uzeo stvari u svoje ruke i odveo Partizan do pobjede. Zadar je na devet sekundi do kraja pri rezultatu 73:71 za Partizan imao dva slobodna bacanja, ali je oba promašio Lovro Mazalin i tu je bio kraj nadanja za pobjedu domaće ekipe.

Isak Bonga je sa 16 poena bio najbolji strijelac kod Partizana, Karlik Džons je dao 14, Balša Koprivica 11, a Frenk Nilikina je ubacio 10. U domaćem sastavu Vladimi Mihailović 29, Amar Gegić 14 poena.