Finale Zrinjski – Igokea

Košarkaši Zrinjskog i Igokee igraće u finalu šampionata BiH.

Zrinjski je u u majstorici pred svojim navijačima pobijedio Sparse 88:72 (19:19, 24:26, 14:15, 31:12) i izborio finale gdje ih čeka Igokea. Ovim trijumfom tim Hrvoja Vlašića obezbijedio je i Drugu ABA ligu naredne sezone.

Zrinjski će imati prednost domaćeg terena u finalnoj seriji, koja se igra na tri pobjede, a koja počinje u subotu.

U majstorici, koja je odigrana pred prepuniom tribinama, Zrinjski je Sparse “slomio” u posljednjoj četvrtini. Gosti su imale prednost sve do osam minuta prije kraja kada je domaći tim preko Ramljaka izjednačio na 60:60.

Potom su Ramljak, Sokolović i Smajlagić počeli da pogađaju za tri poena i prednost domaćina je rasla, a gosti nisu imali odgvor i Zrinjski će u finale.

U pobjedničkom sastavu Marko Ramljak i Turi Marej dali su po 21 poen. Sven Smajilagić je dodao 14.

Na drugoj strani Ibrahim Durmo sa 20 poena najefikasniji, a Roko Rogić je dao 17.