Borac odbranio Kup Republike Srpske

Borac

Banjalučki Borac pobjednik je 30. izdanja Kupa Republike Srpske.

Borac je u finalu pobijedio bijeljinsku Budućnost 71:65 (14:14,24:12,9:20,24:19) i odbranio trofej osvojen prošle godine.

Nakon izjednačene prve četvrtine Borac je u finišu druge uspio da se odlijepi i ode na poluvrijeme sa 38:26. Onda početkom drugog poluvremena odlaze na rekordnih 40:26. Ipak gosti prevođeni Milivojem Božovićem se ne predaju. Prave seriju 15:2 i vraćaju se u utakmicu. Onda je meč igran u egalu, a presudila je trojka Amsala Delalića na 23 sekunde do kraja kojom je Borac otišao na 70:65.

U pobjedničkom timu Dušan Tanasković 15 poena i 12 skokova, Džeron Martin 14, Aleksandar Langović 13, Amsal Delalić 10 poena. Na drugoj strani Milivoje Božović 21, Vojin Ilić 14, Dinko Peljto 11, Luka Jovanović 10 poena.