Autoritativna pobjeda Partizana u Kaunasu

Partizan u 23. kolu Evrolige pobijedio Žalgiris u gostima.

Crno bijeli su slavili pobjedu 74:88 (15:26,15:21,24:14,20:27) što im je 12. ove sezone. Odlično su gosti ušli u utakmicu prije svega defanzivno, a onda se otvorilo i u napadu. Brzo je Partizan došao do dvocifrene prednosti, a najviše u prvom poluvremenu su imali 22 poena više od protivnika.

U drugom poluvremenu odnosno u trećoj četvrtini mnogo bolja odbrana domaćeg tima, koji je uspio da nametne svoju igru i uspjeli su da priđu na šest poena zaostatka. Onda sjajna rola Papapetrua, koji je vezao pet poena.

Smailagić je imao sjajno zakucavanje, a pojavio se i Naneli i Partizan je odbio taj napad i na kraju došao do ubjedljive pobjede.

U pobjedničkom timu šest igrača sa dvocifrenim učinkom. Janis Papapetru je dao 17, Matijas Lesor i Kevin Panter su ubacili po 14 poena, Zek Ledej i Dante Eksum po 11, a 10 poena je dao Džejms Naneli. U domaćem timu Ignas Brazdeikis 17 poena.