Šesti poraz u nizu Igokee

Igokea

Igokea u 16. kolu ABA lige izgubila u Čačku.

Borac je pobijedio Igokeu 70:65 i prekinuo niz od četiri poraza u ABA ligi, a upisao je u šestom pokušaju prvu pobjedu protiv Igokee u regionalnom takmičenju. Na drugoj strani Igokea je poražena šesti put u nizu, a prvi put pod novim trenerom Vladom Jovanovićem.

Povela su gosti 10:2, a onda poslije tajm auta serija domaćih 16:2 do kraja četvrtine. Na poluvrijemenu je bilo 37:24. Imala je ekipa Borca i 43:24 na početku posljednje četvrtine. Ipak gosti uspijevaju da se vrate i najprije smanje na 46:36. U posljednoj četvrtini su uspjeli da meč uvedu u eglal završnicu pošto su prišli na 59:56 poslije slobodnih bacanja Dragana Milosavljevića. Imala je Igokea i napad na 23 sekunde do kraja pri vođstvu domaćih 68:65. Trojku nije pogodio Rej i to je 10. ovosezonski poraz Igokee.

U pobjedničkom timu Hanter Hejl 18, Đorđe Gagić 12, Marko Radonjić 11 poena. U ekipi Igokee Nikola Tanasković 14 poena i 12 skokova, a 14 poena je imao i Dragan Milosavljević. Kendrik Rej je postigao 13 poena, a Haris Delalić 10.