orlovi,kosarka24.ba

Košarkašice Orlova osvojile su treće mjesto na završnom turniru WABA lige.

Treće učešće u WABA ligi, prvo ućešće na završnom turniru i osvojeno treće mjesto. Ove sezone već je osvojen Kup Republike Srpske i Kup BiH. Ostala je još samo odbrana titule u šampionatu BiH u kojem za sada nemaju poraza. Sigurno za sada najuspješnija sezona u istoriji ŽKK Orlovi.

U meču za treće mjestu na završnom turniru u Podgorici Orlovi su pobijedili Montanu 72:63 (16:18,16:15,19:10,21:20). Nakon izjednačenog prvog poluvremena Orlovi su odlično odigrali treću četvrtinu nakon koje su imali sedam poena prednosti, koje su sačuvali do kraja i došli do velikog rezultata.

Tamara Rajić sa 22 poena najbolja kod pobjednika, Vladinka Erak je imala 13 poena i 11 skokova, Milica Zeljković je takođe dala 13 poena, Marina Ristić je imala 11 poena, osam skokova i devet asistencija.

Na drugoj strani Hristina Ivanova 31 poen.