Sparsi prekinuli Leotarov niz

Sparsi u meču 14. kola Lige BiH bolji od Leotara u Trebinju.

Sparsi su slavili pobjedu u gostima 87:89 (33:25,20:24,14:28,20:12) i tako prekinuli niz od četiri pobjede Leotara. Tako je Miodrag Kadija debitovao pobjedom na klupi Sparsa. Domaća ekipa bolje je odigrala prvo poluvrijeme u kojem su imali i dvocifrenu prednost. U drugom mnogo bolja igra Sparsa, koji preokreću rezultat i oni dolaze do prednosti od 10 i više poene. Ipak domaća ekipa uspijeva uvijesti meč u neizvjesnu završnicu, a nakon trojke Nikole Đurasovića na minut i 47 sekundi do kraja uspjeli su doći do vođstva 87:86. Potom su imala i dva napada da riješe pitanje pobjednika, ali Šakotić i Nikola Đurasović nisu bili uspješni u šutu za tri. Onda stvari u svoje ruke uzima Kenan Kamenjaš, koji najprije pogađa za dva, a poslije novog promašaja domaćih u šutu za tri na Kamenjašu je napravljen faul i centar Sparsa pogađa jedno bacanje za konačnih 89:87. Za posljednji napad domaćih ostalo je pet sekundi, ali su se spetljali i loptu poslali u aut.

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Amar Gegić sa 22, Kenan Kamenjaš sa 21, Almir Hasandić je dao 19, a Adi Zahiragić 12 poena. U domaćem sastavu Stefan Mijović 22, Božo Đurasović 19, Marko Raičević 15, Đorđije Ninković 13, a Nikola Đurasović 10 poena.