Bez odbrane ne može. Ubjedljiv poraz Borca za kraj

Košarkaši Borca izgubili od MZT-a.

Sa dva poraza od Sparsa i MZT-a te pobjedom protiv Zlatibora, Borac se vraća kući sa prvog turnira ABA 2 lige. Pred put u Banjaluku, skopski MZT je košarkaše Borca ispratio sa 22 poena razlike 97:75 (27:21,30:16,22:20,18:18).

Loše je ekipa Marka Šćekića počela meč. Radili su sve suprotno od utakmice protiv Zlatibora od prije dva dana. Loše su igrali odbranu, dozvolili protivniku puno lakih poena i MZT je na poluvremenu praktično riješio pitanje pobjednika pošto su imali 20 poena razlike. Nije Borac imao rješenja za igru MZT-a pod košem o čemu ilustruje podatak da su visoki igrači ove ekipe (Bojić i Oludžobi) u prvom poluvremenu postigli kombinovano 31. poen.

U nastavku Borac je bio ravnopravan protivnik, ali razliku iz prvog dijela nisu uspjeli da ugroze.

U pobjedničkom sastavu Bojić 26, Oludžobi 22 poena. Na drugoj strani Nikola Tanasković 23 poena 12 skokova, Tavarijus Šajn 13 poena, a Stefan Glogovac je dao 10.