EK:Partizan je među 16

Košarkaši Partizana pobjedom protiv Ritasa obezbijedili plasman među 16 najboljih ekipa Evrokupa.

Crno bijeli su u osmom kolu došli do šeste pobjede nakon što su bili bolji od Ritasa 86:81 (23:21,23:19,22:17,18:14).

Čudnu utakmicu sa puno dobrih i puno manje dobrih minuta je odigrao Partizan. Vodili su crno bijeli konstantno, ali nikako nisu uspjevali da prelome meč. Kada su u finišu treće četvrtin prvi put otišli na dvocifrenu razliku (66:55), a početkom posljednje dionice i na rekordnih 18 poena razlike (75:57) činilo se da je pobjeda zagarantovana. Ipak uporni gosti promjenom odbrane su zbunili košarkaše Partizana i izbacili ih iz ritma i na tri minute do kraja su prišli na (79:73). Onda Ognjen Jaramaz pogađa najprije za dva, a u narednom napadu i za tri poena i odvodi Partizan na sigurnih (84:73).

Rade Zagorac sa 17 poena bio je najefikasniji, Rašon Tomas je ubacio 16, Ognjen Jaramaz 14, a Vil Mozli 10.