Četvrta pobjeda FMP-a, četvrti poraz Igokee

FMP u posljednjem meču četvrtog kola ABA lige pobijedio Igokeu 78:73 (22:18,13:17,20:16, 23:22).

Tako je tim iz Železnika došao do četvrte pobjede, dok Igokea i dalje na zna za trijumf ove sezone u regionalnom takmičenju.

Vodio je domaći tim većim dijelom meča, a gosti su uglavnom stizali rezultat.

Igokea je imala vođstvo u finišu treće četvrtine (45:39), ali je onda Aleksa Uskoković ukrao dva puta loptu igračima Igokee i vratio svoj tim u život te je pred posljednjih 10 minuta FMP imao vođstvo 55:51. Početkom posljednje dionice FMP je opet preuzeo stvari u svoje ruke. Igokea je imala još jedan priključak.

Pri rezultatu 67:61 najprije je pas presjekao Marko Tomas i sam u napadu je bio, ali je promašio polaganje. Onda je u narednom napadu Igokee Denis Kliford umjesto da poentira pokušao asistirati, ali je lopta završilo kod domačih košarkaša i tu je bio kraj nadanja Igokee.

U finišu su nakon poena Vona gosti prišli na 72:68, ali nije bilo snage za preoret. Pogodio je Pot na drugoj strani i odbio napad Igokee.

U pobjedničkom timu Mladen Jeremić je ubacio 21 poen (5/6 za tri), Stefan Đorđević 13, Stefan Pot i Aleksa Radanov po 10.

Na drugoj strani Rašad Von 19, Kinan Evans 18, Marko Tomas 16 poena.

FMP – Igokea 78:73

Tabela: Cedevita Olimpija 4-0, FMP 4-0, Budućnost 3-1,Primorska 3-1, Zvezda 2-2,Mornar 2-2, Partizan 2-2,Krka 2-2, Cibona 1-3,Mega 1-3, Igokea 0-4, Zadar 0-4.