Kraj Zvezdinih nadanja

Košarkaši Crvene zvezde poraženi u Limožu.

Limož je u petom kolu Top 16 faze Evrokupa zabilježio prvu pobjedu i to protiv Crvene zvezde, koja je ovim porazom ostala bez šansi za narednu rundu. Iz Ove grupe dalje idu ššpanski timovi Valensija i Unikaha.

Limož – Crvena zvezda 72:71 (15:16,25:19,8:25,24:11).

Zvezda je loše odigrala završnicu meča. U trećoj četvrtini su napravili razliku te su u posljednju četvrtinu ušli sa prednošću 60:48. Na dva minuta do kraja imali su 71:64, a onda su sve uprskali. Na drugoj strani Rusel uzim stvari u svoje ruke i postiže šest poena uključujući i pobjedonosno polaganje. Zvezda je imala posljednji napad, lopta je išla na Stratosa Perperoglua, koji je promašio šut za tri poena.

U pobjedničkom timu Majls i Butsel su postigli po 13 poena. Na drugoj strani Džo Reglend 15 poena i šest asistencija, Bili Beron 12, a Ognjen Dobrić je dao 10 poena.