Маjami izjednačio, Jokić odličan

Košarkaši Majamija pobijedili su Denver u gostima u drugom meču NBA finala 111:108. Sada je rezultat u seriji 1:1.
Nakon ubjedljive pobjede Denvera u prvom meču očekivala se reakcija Majamija i uslijedila je. Gosti su bolje počeli meč, došli do dvocifrene razlike, ali je domaća ekipa u finišu prve četvrtine uspjela da priđe na tri poena zaostatka. Nastavili su u istom ritmu u drugoj četvrtini kada su igrači sa klupe napravili razliku i Denver je imao dvocifrenu prednost, a na poluvrijeme se otišlo sa prednošću 57:51.

Teklo je sve kako treba za Denver, sve do četvrte četvrtine. Tada je Denver popustio u napadu, koje je uglavnom rješavao Nikola Jokić i na krilima Dankana Robinsona gosti su poveli dvocifrenom razlikom. Pokušao je tim iz Kolorada da preokrene, imao i šut za produžetak, ali je Marej bio neprecizan.

Najefikasniji kod pobjednika bili su Gejb Vinsent sa 23 poena i Bam Adebajo i Džimi Batler sa 21 poenom. Domaće je predvodio sjajni Nikola Jokić sa 41 poenom i 11 skokova, uz četiri asistencije. Džamal Marej je ubacio 18, Aron Gordon 12 poena.

Sada se serija seli u Majami. Naredni okršaj na programu je u noći između srijede i četvrtka od 2.30 časova.