Repeša debitovao porazom

Košarkaši Budućnosti doživjeli novi poraz u Evroligi. Real bolji od Makabija.

Košarkaši Budućnosti na debiju novog trenera Jasmina Repeše poraženi su u Milanu. Poraz se mogao naslutiti već nakon osam minuta igre u kojima su igrači gostujuće ekipe primili čak 30 poena, a do kraja četvrtine 36.

Armani je na kraju slavio ubjedljivu pobjedu sa rekordom ove sezone što se tiče postignutih poena, 111:94 (36:22,20:23,26.21, 29:28)

Na poluvremenu domaća ekipa je imala 11 poena prednosti (56:45). Ako je bilo ikakvih dilema oko pobjednika otklonjene su u trećoj četvrtini nakon koje je domaći tim imao 16 poena prednosti (82:66). Do kraja su rutinski odradili posao i upisali osmu pobjedu, a na drugoj strani Budućnost je i 13. put poražena.

U pobjedničkom timu Vladimir Micov 20, Mindaugas Kuzminskas 19 poena, Dairis Bertans i Majk Džejms po 17, Arturas Gudaitis 14.

Na drugoj strani Goga Bitadze 23 poena, Noris Kol 17, Erl Klark 16, Petar Popović 12 poena.

Real je na domaćem terenu bio bolji od Makabija 91:79 (21:19,23:25,25:19, 22:17).

Domaćin je do trijumfa došao boljom igrom u drugom poluvremenu. Nakon izjednačenog prvog dijela igre u trećoj četvrtini Real je uspio da se odlijepi i nisu dozvolili protivniku da se približi.

U pobjedničkom timu najefikasniji Gustavo Ajon sa 18 poena i devet skokova, Rudi Fernandez je ubacio 13, Trej Tompkins 12, a Serhio Ljulj, Entoni Rendolf i Fakundo Kampaco su ubacili po 11 poena.

Na drugoj strani Majkl Rol 23, Aleks Tajus 17, Anđelo Kalojaro 13 poena.

Barselona – Darušafaka

TABELA: Fenerbahče 14-1, Real 13-3, CSKA 11-4, Efes 10-6, Olimpijakos 9-6, Barselona 8-7, Bajern 8-8, Žalgiris 7-8, Armani 8-8, Baskonija 7-8, Panatinaikos 7-8, Gran Kanarija 6-10, Himki 6-10, Makabi 5-11, Budućnost 3-13, Darušafaka 2-13.