Micić predvodio Efes do 10. pobjede

Košarkaši Efesa u 16. kolu Evrolige bolji od Bajerna.

Efes je zabilježio jubilarnu 10. pobjedu ove sezone u Evroligi. Pred svojim navijačima pobijedili su Bajern sa 92:77 (27:18,28:18,15:18,22:23).

Domaćin je predvođen sjajnim Vasilijem Micićem u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika. Srpski plejmeker je postigao 18 poena, a Efes je na poluvremenu imao prednost (55:36).

Tim Dejana Radonjića početkom drugog poluvremena je prišao na zaostatak od 11 poena (57:46), ali je trojku u sljedećem napadu postigao Krunoslav Simon i odbio pokušaj gostiju.

Vasilije Micić sa 20 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom timu. Imao je i pet asistencija i četiri skoka. Džejms Anderson i Brajant Danston su upisali po 16 poena, a Adrian Moerman je dao 14.

U poraženom timu Vladimir Lučić najbolji sa 14 pogodaka, sedam skokova i četiri asistencije, Nihad Đedović je upisao poen manje, Leon Radošević je dao osam, a Nemanja Dangubić sedam poena.

Barselona – Darušafaka

TABELA: Fenerbahče 14-1, Real 12-3, CSKA 11-4, Efes 10-6, Olimpijakos 9-6, Barselona 8-7, Bajern 8-8, Žalgiris 7-8, Armani 7-8, Baskonija 7-8, Panatinaikos 7-8, Gran Kanarija 6-9, Himki 5-10, Makabi 5-10, Budućnost 3-12, Darušafaka 2-13.