Poluvrijeme za pamćenje i pobjeda

Partizan pobijedio Budućnost u 21.kolu ABA lige.

Furiozno drugo poluvrijeme Partizana, predvođenog nepogriješivim kapitenom Novicom Veličkovićem bilo je dovoljno za pobjedu protiv Budućnosti.

U meču,koji Partizanu u rezultatskom smislu nije ništa značio crno – bijeli su slavili 94:83 i tako Zvezdi praktično obezbijedili prvu startnu poziciju pred plej off.

Ekipa Aleksandra Džikića je na poluvremenu vodila 50:36, onda Partizan na početku drugog poluvremena za samo minut pravi seriju 8:0, ekipa se diže predvođena kapitenom Novicom Veličkovićem i minus sa poluvremena od 14 razlike do kraja treće četvrtine pretvaraju u “plus” dva (67:65). U četvrtoj četvrtini ekipa Nenada Čanka ne staje i dolazi do 11. pobjede ove sezone.

U ekipi Partizana zbog povreda nije bilo Vilijams Gosa i Šalića.

Novica Veličković,koji je prije ovog meča dobio na poklon uramljen dres sa brojem 400,koliko je do večeras odigrao utakmica u Partizanu, odigrao je nestvarnu partiju. Dao je 28 poena uz samo jedan promašaj u šutu za dva poena (5/6), za tri je šutirao 4/4 i sa linije slobodnih bacanja 6/6. Kvami Von je dao 17 uz devet asistencija, Si je dao 14 uz 11 skokova i Đorđe Gagić je postigao 13 poena.

Na drugoj strani Ivanović 13, Gibson 12, a Doelman i Ilić po 11 poena.

Zadar – Mega 21.00

TABELA: Crvena zvezda 17-3, Cedevita 16-5, Budućnost 16-5, Mornar 12-8, Partizan 11-10, FMP 9-12, Olimpija 9-12,Zadar 9-11, Mega 7-13, Igokea 7-13, Cibona 7-13, MZT 3-18.