Olimpija izdržala tri četvrtine u Zagrebu

Cedevita u 10.kolu ABA lige bolja od Olimpije.

Cedevita je u seriji pobjeda. U 10. kolu na svom terenu savladali su Olimpiju 95:82 (27:27,22:21,21:21,25:13) i zabilježili četvrtu pobjedu u nizu.

Gosti su odlično igrali do posljednje četvrtine. Onda je domaća ekipa za par minuta napravila dvocifrenu razliku i riješila pitanje pobjednika.

Nisu imali u odbrani Olimpije rješenja prije svih za Džejmsa Bela, koji je dao 23 i Džastina Kobsa, koji je upisao 20 poena. Dvocifreni su još bili Toni Katić sa 15, Džejkob Pulen sa 12 i Andrija Stipanović ,koji je dao 10 poena.

Na drugoj strani Jan Špan najbolji sa 20 poena, Mirza Begić je postigao 14, Roko Badžim 11 i Aleksandar lazić je upisao 10 pogodaka.

Budućnost – Mega 21.00

Tabela: Zvezda 9-0, Budućnost 7-2, Mega 7-2, Cedevita 6-4, Partizan 4-5, FMP 4-5, Igokea 4-5, Zadar 3-6, Cibona 3-6, Krka 3-6, Olimpija 3-7, Mornar 2-7.