Dobra noć za Srbe u NBA

Srpski košarkaš Nikola Jokić postigao je 20 poena u porazu Denvera u Milvokiju 104:98, Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica doprinijeli su pobjedi Sakramenta nad Oklahomom 117:113, kao i Boban Marjanović u trijumfu Los Anđeles Klipersa protiv Atlante 127:119 u NBA ligi.

Klipersi su savladali Hokse na gostovanju sa 127:119 i upisali petu pobjedu u nizu, ukupno jedanaestu u 16 mečeva. Srpski košarkaši Boban Marjanović i Miloš Teodosić igrali su po deset minuta za Kliperse , a za to vrijeme Marjanović je ubacio12 poena, dok je Teodosić uputio samo jedan šut ka košu protivnika, koji je promašio, a pritom imao tek dva skoka i jednu asistenciju. Kod Atlante je dominirao ruki Trej Jang sa 25 poena i nevjerovatnih 17 asistencija.

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Milvoki Baksa na gostujućem terenu 104:98, a najbolji akter gubitničke ekipe bio je srpski centar Nikola Jokić.
Milvoki je pobjedom izbio na drugo mjesto Istoka, dok je Denver nastavio sa lošim rezultatima i upisao šesti poraz u posljednjih sedam mečeva.
Srpski centar je, pored 20 poena, ostvario i po pet skokova i asistencija.
Bakse su do pobjede predvodili Janis Adetokumbo sa 29 poena i Erik Bledso sa 23.

Sakramento je poslije dva poraza savladao Oklahomu 117:113, a važnu ulogu u pobjedi imali su i Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović.Bjelica je za 22 minuta na parketu postigao 12 poena uz osam skokova i asistenciju, dok je Bogdanović za nepunih 25 minuta postigao 16 poena uz pest skokova i tri asistencije.