Budućnost je gazda Bijeljine

Budućnost BN u gradskom derbiju bolja od Radnika.

Bijeljina je jedini grad u Republici Srpskoj, koja ima gradski derbi u košarci.

U nedjelju su se sastali novi član prve lige Budućnost BN i Radnik.

Na kraju veće energija i želja i Budućnost je slavila pobjedu 70:66 (26:13,19:14,13:16,12:23).

Odmah na startu domaći tim je stekao dvocifrenu prednost, koju su imali do posljednje četvrtine. U zadnjih 10 minuta mnogo bolja igra Radnika, koji je polako stizao prednost Budućnosti. U finišu Nebojša Erkić je postizao odlučujuće poene za svoj tim. Na minut do kraja su prošli na 69:66. Kolaković i Tomić su promašili trojke za izjednačenje, a na drugoj strani Erkić pogađa jedno slobodno bacanje za konačnih 70:66.

Mladi Nikola Radovanović sa 18 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom timu, Jovica Kecman je dao 14 poena i imao 11 skokova, a Nebojša Erkić je dao 13 poena i imao sedam skokova.

Na drugoj strani Dejan Kokoruš je postogao 22 poena uz sedam skokova, a Danilo Tomić je dao 12 poena.