Leotar i Varda ne daju domaći teren

Pobjede Leotara,Varde, Borca i Sokoca u trećem kolu Prve lige Republike Srpske.

Košarkaši Leotara pobijedili su Sutjesku 69:60 (16:19,21:11,16:18,16:12) u meču trećeg kola Prve lige Republike Srpske.

Leotar je odlično odigrao drugu četvrtinu, nakon koje su na poluvrijeme otišli sa prednošću (37:30).

U drugom dijelu Sutjeska je počela bolje o pred posljednju dionicu rezultat je bio (53:48). Nakon dva minuta igre u posljednjem kvartalu gosti su došli na samo četiri poena zaostatka 58:54. Onda Šakotić, Milidragović i Milošević pokreću seriju Leotara 7:0 i rješavaju pitanje pobjednika.

U domaćem sastavu bolji od ostalih su bili Dejan Šakotić sa 18, Đorđe Ninković sa 16, Nemanja Milidragović sa 11 poena i 10 skokova i Srđan Damjanović, koji je dao 10 poena.

Aleksandar Tunguz je predvodio strijelce Sutjeske sa 14, poena, Srđan radović je dao 13, a Stefan Živanović 12 poena.

Varda je drugu ovosezonsku pobjedu zabilježila protiv Prijedora 70:64 (21:16,25:14,10:11,14:23).

Do poluvremena je domaća ekipa stekla veliku prednost (46:30), koju su održavali do kraja. Gosti su u posljednjoj četvrtini samo uspjeli da ublaže poraz.

Đorđe Savić sa 19 poena i 13 skokova bio je ubjedljivo najbolji igrač u pobjedničkom timu.Milenko Frganja, Nemanja Stanimirović, Pavlke Jokić i Stefan Ivanović su postigli po devet poena.

U ekipi Prijedora Ninoslav Milošević 15 poena, Srđan Stakić 12, Žarko Rajković 10. Ognjen Bilanović je zabilježio čak 17 skokova.

OKK Borac je zabilježio i treću pobjedu. Nakon dva domaća trijumfa u trećem kolu su slavili protiv novajlije u ligi ekipe Obilića sa čak 47 poena razlike 61:108 (19:27,13:29,17:28,12:24).

Arsenije Vučković predvodio je goste sa 27 poena, Peđa Lončar je dao 19, Srđan Lončar 16 poena.

Na drugoj strani Saša Furtula 24, Stefan Slijepčević 12 poena.

Sokolac je slavio protiv Slavije u gostima 59:60 (17:12,15:14,17:22,10:12).

Pobjedu svom timu obezbijedio je trojkom Nemanja Pečenica.

Nemanja Okiljević je bio najefikasniji kod pobjednika sa 18 poena i 15 skokova, dok je Nemanja Pečenica dao 15 poena.

U domaćem sastavu Neven Damjanović 14, Aleksandar Ašanin 11 poena.