Bratunac slavio u gostima, Vogošća kući

Pobjede Bratunca i Vogošže u nedjeljim mečevima Lige BiH.

Bratunac je treću pobjedu zabilježio protiv “fenjeraša” Gradine u gostima 86:95 (17:31,20:25,22:17,27:22)

Od prve četvrtine gosti su vodili i kontrolisali rezultat i zabilježili pobjedu.

Mladen Pantić sa 25 poena i 10 skokova vodio je goste do trijumfa, Stefan Nikolić je ubacio 20, Tavarion Niks 14, a Nemanja Nikolić 10 poena.

U domaćoj ekipi Marko Prskalo 20, Miodrag Tanasilović 18, Nebojša Maksimović 15, Nikola Otović 14 i Dejan Bjelić je dao 11 poena.

Vogošća je do pete pobjede došla, pošto je na domaćem terenu savladala OKK Slobodu iz Tuzle sa kojom su se izjednačili po broju pobjeda.

Vogošća – OKK Sloboda 83:78 (15:27,21:13,22:22,25:16).

Domaća ekipa je odlično odigrala završnicu. Na minut i sedam sekundi do kraja rezultat je bio 77:77. Onda Vladimir Vranić i Imran Fazlić prave seriju 6:0 i odvode svoju ekipu na 83:77 na 15 sekundi do kraja.

Imanuel King je sa 24 poena predvodio Vogošću, Đorđe Micić je dao 19, a Dušan Hukić 13 poena.

U poraženom timu Milivoje Božović je dao 19 poena i imao 15 skokova i sedama sistencija, 19 poena postigao je i Almir Hasandić, dok je Zlatko Jovanović ubacio 14 poena.

Zrinjski – Student 88:85

TABELA: Široki 7-1, Zrinjski 6-2, Spars 5-3, Mladost 5-3, OKK Sloboda 5-4, Vogošća 5-3, Kakanj 4-4, Bratunac 3-5, Student 2-6, Bosna 1-8, Gradina 2-6.