Budućnost od gotovog umalo veresija

Budućnost u posljednjem meču šestog kola ABA lige bolja od Olimpije.

Budućnost je zabilježila četvrtu pobjedu u regionalnom takmičenju.

Aktuelni šampion je savladao Olimpuju u Morači 85:69 (22:10,23:13,19:30,21:16)

Budućnost je odlično počela meč i početkom druge četvrtime imali su 15 poena prednosti 27:12. Onda se budi Roko Badžim i gosti dolaze do 29:23. Nakon ove mini serije tajm aut je zvao Aleksandar Džikić. Po izlasku na teren njegov tim do poluvremena pravi seriju 16:0 i Budućnost na veliki odmor odlazi sa rekordnih 22 poena prednosti (45:23) i činilo se da je to dovoljno za pobjedu.

U drugo poluvrijeme gosti su ušli agresivnije i uspjeli su da u finišu treće četvrtine priđu na samo pet poena razlike (58:53). Ipak Budućnost je poenima ispod koša uspjela da odbrani napad gostiju i pred posljednju četvrtinu su opet imali dvocifrenu prednost (64:53).

U posljednjoj četvrtini nakon poena Špana Olimpija je prišla na 70:67 na pet minuta do kraja. U narednom napadu odlučujuću trojku postiže Šehović i gosti nisu više imali snage da stižu prednost domaćih.

U pobjedničkom sastavu Edvin Džekosn i Alen Omić su postili po 11 poena, Erla Klark, Filip Barović i Nemanja Gordić su dali po 10.

U ekipi Olimpije Dražen Bubnić 13, Luka Šamanić 12, Jan Špan 11 poena.

Igokea – FMP 74:85

Tabela: Crvena zvezda 6-0, Mega 5-1, Partizan 3-3, FMP 3-3, Cibona 3-3,Budućnost 3-3,Olimpija 2-4, Cedevita 2-4, Igokea 2-4, Zadar 2-4,Krka 2-4, Mornar 2-4.