Litvanija slavila u Osijeku

Košarkaši Litvanije bolji od Hrvatske u Osijeku.

Poraz Hrvatske od Litvanije 83:84 (21:21, 15:22, 19:20, 28:21). Sada tim Dražena Anzulovića ima tri pobjede i četiri poraza, dok je Litvanija i dalje neporažena ekipa. Uprkos porazu Hrvatska i dalje ima šanse da se domogne jednog od tri mjesta koja vode na Svjetsko prvenstvo.

Hrvatska je u posljenjoj četvrtini uspjela a nadoknadi zaostatak od 11 poena i trojkom krunoslava Simona da izjednači na 73:73 na dva minuta prije kraja. Ipak to je bilo sve što su učinili.

Eimantas Bandzius je bio najefikasniji u selekciji Litvanije sa 16 poena, Mantas Kalnietis je dao 15, a Adas Juskevičijus 14 poena.

U reprezentaciji Hrvatske Bojan Bogdanović 22, Dario Šarić 19, a Krunoslav Simon 16 poena.

Grupa J

Holandija – Mađarska 59:74
Hrvatska – Litvanija 83:84
Italija – Poljska 101:82

TABELA: Litvanija 7-0, Italija 5-2, Mađarska 4-3, Poljska 3-4, Holandija 3-4, Hrvatska 3-4.