Iznenađenje: Sparsi “zaledili” Mostar

Sparsi napravili brejk u prvom meču polufinala protiv Zrinjskog.

Zrinjski je u plej of ušao sa prve pozicije u “Ligi 6” u oba meča lako su na kraj izašli sa Sparsima, koji su im na noge došli u prvom kolu plej ofa.

Došli i napravili veliko iznenađenje pošto su slavili sa čak 20 poena razlike 90:70.

Nakon izjednačene prve četvrtine, gosti su u drugom dijelu zaigrali bolje, došli do samopouzdanja i na poluvrijeme otišli sa prednošću (51:40).

Početkom drugog dijela izdržali su pritisak domaćih, a onda u posljednjem kvartalu odigrali odlično, tu dionicu riješili u svoju korist (21:12) i došli do ubjedljive pobjede.

Sparse su predvodili Roko Rogić i Aleksa Stepanović sa po 17 poena, Matija Poščić i Igor Josipović su postigli po 12.

U poraženom timu Marko Ramljak je dao 14, Ivan Miličević 13, a Mari Ture 11 poena.