Partizan osvojio Laktaše

Partizan slavio u Laktašima protiv Igokee u 10. kolu ABA lige.

Partizan je pobijedio 84:97 (24:30,20:17,21:28,19:22) u utakmici u kojoj su vodili od početka do kraja.

Crno bijeli su odlično počeli meč serijom 10:0 i konstantno imaju prednost.

Najveću prednost tim Andree Trinkijerija imao je početkom druge četvrtine kada su imali 39:25. Ipak uporni tim Igokee predvođen sjajnim Adamovićem, koji je u prvom poluvremenu postigao 16 poena uspio je do poluvrmena da smanji prednost na 47:44.

U trećoj četvrtini Igokea je bila prišla na poen zaostatka 58:59 poslije četiri ipo minuta igra. Na drugoj strani razigrao se Marinković, koji je u trećoj četvrtini postigao četiri trojke i pred posljednjih 10 minuta Partizan vodi 75:65.

U četvrtoj četvrtini nakon trojke Vanje Marinkovića Partizan odlazi na 80:67. Domaća ekipa presingom uspijeva da ukrade dvije lopte smanjuje na 85:77 i Zubčić ima otvoren šut za tri, ali promašuje.

Do kraja Partizan je sačuvao prednost i došao do pobjede.

U pobjedničkom timu odličnu partiju odigrao je Vanja Marinković koji je postigao 28 poena (6/8 za tri), Džok Lendejl je dao 17, Rade Zagorac 15, Stefan Janković 11.

Domaći sastav predvodio je Filip Adamović sa 19, Latevijus Vilijams je postigao 18, Tomislav Zubčić 14, a Sava lešić 13 poena.

Budućnost – Mega 21.00

Tabela: Zvezda 9-0, Budućnost 7-2, Mega 7-2, Cedevita 6-4, Partizan 5-5, FMP 4-5, Igokea 4-6, Zadar 3-6, Cibona 3-6, Krka 3-6, Olimpija 3-7, Mornar 2-7.