Težak poraz Budućnosti u Madridu

Šamion ABA lige i dalje bez pobjede u Evroligi.

Budućnost je do dolaska u Madrid na noge šampionu Evrolige izgubila sva tri meča. Bilo je iluzorno očekivati da će protiv Reala u gostima doći do pobjede i to se nije ni desilo .

Poraženi su sa ubjedljivih 34 poena razlike 89:55 (21:15,23:16,21:13,24:11)

Ljulj i društvo su do poluvremena riješili pitanje pobjednika. Igrali su u svom ritmu sa brzim napadima i nakon 20 minuta igre su vodili (44:31). U nastavku isti ritam i na kraju i više nego ubjedljiv trijumf u kojem su svi domaći igrači postizali poene.

Džejsi Kerol i Entoni Rendolf su dali po 11, Džefri Tejlor i Volter Tavares po 10. Ognjen Kuzmić nije bio u timu.

U ekipi iz Podgorice Nemanja Gordić najefikasniji sa 13, Alen Omić je dao 10 i imao osam skokova, Edvin Džekson i Koti Klark su dodali po devet. zanimljivo da se Erl Klark i Nikola Ivanović nisu upisali u strijelce.

Gran Kanarija – CSKA 21.30

Tabela: Real 4-0, CSKA 3-0,Fenerbahče 3-1, Milano 3-1, Olimpijakos 3-1, Efes 3-1, Panatinaikos 2-1, Bajern 2-2,Baskonija 1-3, Žalgiris 1-2, Makabi 1-3, Barselona 1-2, Darušafaka 1-2, Gran Kanarija 1-2, Himki 0-4, Budućnost 0-4.