Poraz Partizana u Italiji

Poraz Partiziana u prvom kolu Evrokupa.

Crno bijeli su izgubili u gostima od Trenta  82:73 (17.24,26.19,19:15, 20:15).

Gosti su odigrali dobro prvo poluvrijeme u kojem su konstantno vodili do finiša te s ena odmor otišlo sa nerijenih 43:43.

Dobar početak Partizana i u drugom poluvremenu. Imali su dvet poena i napad. Onda je Gagić izgubio loptu, napravio nesportski faul i Trento je napravio proret. Partizan je ušao u ritam domaće ekipe iz kojeg se nije mogao izvući i poražen je.

Bila je to pobjeda Trenta za trenera Buskalju, koji je ovaj tim vodio 500. put u karijeri.

Nikola Radičević je sa 15 poena bio najefikasniji u pobjedničkom timu, a Nikola Jovanović je dao devet.

U Partizanu najefikasniji Vanja Marinković sa 18, Markus Pejdž je dao 16, a Džok Londejl 11 poena. Rade Zagorac je dao devet poena i imao devet skokova i četiri asistencije.

U ostalim mečevima ove grupe Valsnija je pobijedila Asvel 84:62, dok je Zenit bio bolji od Turk Telekoma 91:80.