Partizan se ispromašivao, Cedevita kaznila

Košarkaši Cedevite slavili u derbiju 12. kola ABA lige protiv Partizana.

Revanš Cedevite Partizanu za poraz sa početka sezone. Tim iz Zagreba je slavio pobjedu u 12. kolu 71:76 (18:17,12:25,24:18,17:16 )

Imali su više raspoloženih igrača, a sa druge strane Partizan je katastrofalno šutirao i nije imao raspoloženog igrača, koji bi postigao poene kada je to bilo najpotrebnije.

Gosti su vodili od sredine druge četvrtine do kraja meča. U drugom kvartalu napravili su seriju, a u tim momentima je bio posebno raspoložen bivši košarkaš Partizana, Edo Murić, koji je postigao osam poena, te Cedevita na odmor odlazi sa 12 poena prednosti (42:30). Odlično je prvo poluvrijeme odigrao Džejkob Pulen za Cedevitu.

U drugom poluvremenu Partizan je u dva navrata dolazio na minus od jednog poena, ali nije bilo preokreta. Vanja Marinković je odigrao odličnu odbranu na Pulenu.

Posljednju šansu su imali u finišu meča kada pri rezultatu 71:68 domaći košarkaši kradu loptu, a Markus Pejdž ne pogađa, a u nastavku Edo Murić postiže trojku i stavlja tačku na meč. Nakon toga na asistenciju klupe Cedevite, sudije prekidaju meč, pošto su gosti pogođeni nekim predmetom i traže da se dio tribina isprazni na 20 sekundi do kraja.

Nakon prekida od dvadesetak minuta meč je nastavljen i nakon 20 sekundi priveden kraju.

Partizan je katastrofalno šutirao večeras. Za tri poena su šutirali 6/32, a slobodna bacanja 13/21.

U pobjedničkom timu Džejkob Pulen 19 poena, Edo Murić i Džastin Kobs su dali po 13, Andrija Stipanović je dao 12 uz 11 skokova od kojih su šest bili u napadu i Filip Krušlin je postigao 10 poena.

U poraženom timu Markus Pejdž 14 poena, Novica Veličković i Džok Lendejl su dali po 12, Vanja Marinković 11 i Rade Zagorac je postigao 10 poena.

Zadar – FMP 79:85

Tabela: Zvezda 12-0, Budućnost 8-3, Cedevita 8-4, Mega 7-4, Partizan 6-6, Cibona 5-7, FMP 5-7,  Olimpija 4-7, Igokea 4-7, Zadar 4-8, Mornar 3-8, Krka 3-8.