Orlovi će put Kine

Selekcija Srbije izborila plasman na Svjetski kup u Kini.

Vicešampion svijeta je u posljednjem kolu kvalifikacija pred svojim navijačima ovjerio vizu za Kinu. Srbija je u prepunoj dvorani “Aleksandar Nikolić” ubjedljivo savladala Izrael 97:76 (26:18,23:15,18:17,30:26). Tim Aleksandra Đorđevića vodio je od početka do kraja.

U prvom poluvremenu ton igri “orlova” davali su Teodosić asistencijama, a Dragan Milosavljević je neumorno zatrpavao koš gostiju. Srbija je na poluvrijeme otišla sa prednošću od 16 poena (49:33) i praktično riješila pitanje pobjednika.

U drugom dijelu održavali su prednost koja je u par navrata išla i do rekordna 22 poena razlike. Publike je mogla da vidi dosta atraktivnih poteza domaćih košarkaša i aplauzom su ih na kraju ispratili i poželjeli sreću na Svjetskom kupu.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio Vladimir Lučić, koji je postigao 22 poena, Dragan Milosavljević je ubacio 20, Miloš Teodosić 11 uz devet asistencija, a Nikola Milutinov je ubacio 10 poena.

U poraženom timu Džejk Koen 16, a mladi Deni Avdija je ubacio 10 poena.