Odlični Kol nedovoljan za pobjedu u Minhenu

Košarkaši Bajerna pobijedili Budućnost u 15. kolu Evrolige.

Bajern je na domaćem terenu slavio pobjedu 93:88 (14:21,24:28,27:21,28:18).

Gosti su u posljednju četvrtinu ušli sa prednosšću 70:65, ali su loše odigrali posljednju četvrtinu i poraženi su 12. put ove sezone u Evroligi.

Gordić je na početku posljednje četvrtine postigao poene za vođstvo 72:65, a onda domaćin pravi seriju 8:0 i preuzima vođstvo. Budućnost je još jednom povela poslije poena Bitadzea 74:73, a onda ponovo serija domaćih, koji imaju vođstvo 87:80. Posljednji priključan Budućnost je imala nakon mini seriju 87:84.

Onda Gordić u odbrani pravi nesportski faul, Bajern sa linije slobodnioh bacanja pravi eriju za 91:84 i rješeva pitanje pobjednika.

Derik Vilijams predvodio je Bajern do osme pobjede sa 21. poenom, Brajdon Hobs je dao 14, Danilo Bartel 12, Vladimir Lučić je dao 11, Nihad Đedović 10, Nemanja Dangubić i Leon Radošević su upisalo po devet poena.

U ekipi Budućnosti Noris Kol je na debiju dao 27 poena, Goga Bitadze 17, a Nemanja Gordić je dao 10.

Barselona – Efes 80:65

TABELA: Fenerbahče 14-1, Real 12-3, CSKA 11-3, Efes 9-6, Olimpijakos 9-6, Barselona 8-7, Bajern 8-7, Žalgiris 7-7, Armani 7-8, Baskonija 7-8, Panatinaikos 6-8, Gran Kanarija 5-9, Himki 5-10, Makabi 5-10, Budućnost 3-12, Darušafaka 2-13.