Odlična SRBIJA u finalu

Juniorska reprezentacija Srbije igraće u finalu Evropskog prvenstva i braniće titulu osvojenu prošle godine u Bratislavi.

Juniori Srbije u velikom stilu su došli do finala. Odličnom igrom polufinale protiv Francuza su učinili pomalo dosadnim za jednu tako bitnu utakmicu – Srbija – Francuska 78:67 ( 20:14, 25:18, 17:13, 16:22).

Tim Aleksandra Bućana od samog starta igrao je odlično u odbrani, dobro je funkcionisala strana pomoći, dobro su gradili koš.

Iz takve igre brzo su stekli samopozdanje u napadu, gdje su igrali bez puno driblinga, odlično su se kretali i uvijek su tražili saigrača, koji je u boljoj poziciji.

Srbija je na poluvremenu imala dvocifrenu razliku 45: 32 , koja je u drugom poluvremenu išla i do 20 razlike.

U finau će igrati protiv domaćina Letonije, koja je sa 91:80 pobijedila Rusiju. Finale je na programu u nedjelju u Rigi od 19 časova i 45 minuta.

U ekipi Srbije najefikasniji je bio Marko Pecarski sa 27 poena i 12 skokova, Zoran Paunović je dao 13, kapiten Dalibor Ilić i Uroš Trifunović su dali po 10, Filip Petrušev je postigao sedam uz devet skokova, Arijan Lakić je dao pet uz šest asistencija, a Luka Cerovina, Altin Islamović i Toma Vasiljević su dali po dva poena.

Kod Francuza istakao se Matis Dosu Jovo, koji je imao dabl-dabl učinak sa 12 poena i isto toliko skokova.