Milaković počeo pobjedom na klupi Igokee

Igokea savladala Sparse na gostovanju.

Novi trener Igokee Žarko Milaković imao je uspješan debi u seniorskoj konkurenciji.

Igokea je u četvrtom kolu “Lige 6” BiH, pobijedila Sparse u gostima 73:62 i tako došla do treće pobjede.

Domaća ekipa odigrala je bolje prvo poluvrijeme i nakon 20 minuta imali su prednost (38:34). Aktuelni šampion BiH mnogo bolje je odigrao drugo poluvrijeme.

Na tri minuta do kraja treće četvrtine rezultat je bio 47:46 za Igokeu. Onda je krenula serija trojki. Danilo Šibalić je postigao dvije, a Aleksandar Ponjavić je bio precizan u šutu za dva poena i Igokea pred posljednju četvrtinu ima prednost (58:50).

Do kraja su uspjeli da održe tu prednost i slave pobjedu.

Robert Rikić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 20 poena i čak 16 skokova, Marko Ljubičić i Danilo Šibalić su dali po 12 poena.

U ekipi Sparsa, koja je u seriji od tri poraza Fahrudin Manjfagić jedini dvocifreni sa 15 poena.

“Liga 6” BiH, četvrto kolo:

Spars – Igokea 62:73

Kakanj – Široki 80:71

Zrinjski – Bosna

TABELA: Igokea 3-1, Kakanj 3-1, Zrinjski 2 – 1, Bosna 1-2, Spars 1- 3,  Široki 1 – 3.