Leotar do 15.pobjede

Odigrane su tri utakmice 16.kola prve lige Republike Srpske.

Lider Leotar došao je do 15. pobjede. U ovom kolu slavili su u gostima kod Sutjeske u Foči 89:65.

Od starta meča gosti su nametnuli svoju igri i kontrolisali i igru i rezultat. Do poluvremena su imali 14 poena prednosti (47:33), i do kraja su rutinski priveli posao kraju.

Četiri igrača u pobjedničkom timu imali su dvocifren broj poena. Najviše je dao Luka Radmilović 22 uz 11 skokova.Milan Lužajić je postigao 18, Marko Raičević 15 i Slaviša Vuković 13 poena.

U poraženom sastavu,koji je sada na učinku sedam pobjeda i osam poraza trojica Stefana najbolji.Živanović je dao 18,Ivanović 17, a Radović 16 poena.

BRATUNAC POBIJEDIO SLAVIJU

Košarkaši Bratunca zabilježili su bitnu pobjedu u borbi za plej of. Slavili su u gostima kod Slavije 77:65 i sada imaju devet pobjeda i sedam poraza, dok je Slavija na učinku četiri pobjede i 12 poraza i nalaze se na pretposljenjem mjestu.

Nebojša Erkić predvodio je goste sa 19 poena, Zoran Kupusović je dao 15, Miroslav Kovač 13 i Miroslav Milidrag je dao 12 poena.

U ekipi Slavije Filip Njegovanović je dao 26, Marinko Perović 14, a Neven damjanović 10 poena. Goran šehovac je i na ovom meču dao priliku talentovanim kadetima Dušanu Elezu i Stefanu Simaniću. Elez je igrao osam minuta i nije se upisao u strijelce, dok je Simanić za 11 minuta dao četiri koša i imao tri skoka.

Najneizvjesnije je bilo u Ugljeviku gdje je Rudar savladao Vardu 68:66.

Na dva minuta do kraja gosti su vodili 66:63. Onda je Vlačić pogodio trojku za izjednačenje. Pobjedu svojoj ekipi sa slobodnih bacanja donio je Vladan Sandić,koji je pogodio oba slobodna bacanja.

U Rudaru Stefan Torbica je dao 26 poena uz 14 skokova, Miladin Vlačić i Igor Todorović su dali po 12.

Nemanja Stanimirović predvodio je goste sa 23 poena i 12 skokova,Gojko Sudžum je dao 16 poena i imao 13 skokova.Goran Bodiroga je dao 14.

Student Igokea – Princip

TABELA:Leotar 15 -1, OKK Borac 13-3,Sokolac 12-3, Student Igokea (-1) 10-4, Bratunac 9-7,Varda 8-8, Sutjeska (-1) 7-8, Princip 6-9,Rudar  6-10, Prijedor  4-11, Slavija 4-12, Rogatica 0-15.