Igokea korak bliže opstanku

Košarkaši Igokee u 20. kolu ABA lige pobijedili Mornar.

Igokea je slavila pobjedu  81:60 (18:10, 19:20, 24:21, 20:9) kojom se izjadnačila na tabeli sa ekipom iz Bara s tim da su slavili u oba meča.

Domaća ekipa je od starta krenula silovito i početkom druge četvrtine predvođena Markom Lukovićem je stigla do dvocifrene prednosti (24:10). Gosti gotovo sedam minuta nisu uspjeli da postignu poene. Do kraja poluvremena tim Mihaila Pavićevića je uspio koliko toliko da se konsoliduje i Igokea je na veliki odmor otišla sa prednošću od sedam poena (37:30).

Domaćin je dvocifrenu prednost održavao u trećoj četvrtini, a onda se u posljednjoj dionici igra gostiju raspala i Igokea je došla do bitne pobjede.

Latevijus Vilijams sa 16 poena bio je najefikasniji u domaćem sastavu, Marko Luković je postigao 15, Sava Lešić 12 i Vuk Radivojević je dao 11 poena.

Na drugoj strani Nikola Rebić 17, Nemanja Vranješ 10 poena.

Meč u Laktašima pratitli su i menadžer Miško Ražnatović i Pero Antić.

Budućnost – Zadar

TABELA: Crvena zvezda 18-1, Cedevita 14-6, Budućnost 13-6, Partizan 13-6, Mega 10-9, FMP 8-11, Igokea 7-13, Mornar 7-13, Zadar 7-12, Cibona 7-12, Olimpija 6-13, Krka 6-14.