Budućnost u finalu!

Budućnost prvi finalista ABA lige.

Budućnost je u majstorici pred prepunom dvoranom “Morača” pobijedila Cedevitu 72:57 i prvi put u istoriji igraće u finalu regionalnog takmičenja.

Cedevita je bolje odigrala prvo poluvrijeme. Nakon rezultata 11:11 napravili su seriju 13:0 i došli do dvocifrene razlike 24:11.

Budućnost se mučila u prvm dijelu i rijetko šta im je polazilo za rukom. Ipak u finišu poluvremene zaigrali su bolje i poenima Nemanje Gordića došli do samo poena zaostatka 47:46.

U drugom dielu Cedevita je održavala prednost sve do finiša treće četvrtine, kada domaći tim pravi seriju 14:0 i od rezultata 46:40 dolazi do vođstva 54:46.

Na tome nisu stali i za osam minuta su napravili seriju 27:4 i Cedeviti nije bilo spasa.

U pobjedničkom timu odličan meč je odigrao Petar Popović, koji je postigao 14 poena, ali je bio i začetnik preokreta Budućnosti. Nikola Ivanović je dao 13, a Kajl Lendri 11 poena.

U poraženom timu jedini dvocifreni Roko Leni Ukić sa 12 poena.