Borac i Sutjeska bez poraza, Radniku derbi

OKK Borac u drugom kolu prve lige Republike Srpske bolji od Slavije.

Borac je došao do druge pobjede na startu šampionata dok je Slavije i drugi put poražena.

Borac je pred svojim navijačima slavio pobjedu 83:64 (19:16,24:24,25:14,15:10).

Gosti su se dobro držali u prvom poluvremenu, a domaći tim je odlučujuću prednost napravio u trećoj četvtrtini. Poslije prednosti od tri poena na poluvremenu, pred posljednju četvrtinu su imali 14 poena.

Arsenije Vučković odigrao je odličan meč u domaćem timu. Postigao je 27 poena uz 14 skokova. Bojan Lulić je dao 16, Veljko Čečavac je dao 11, a Peđa Lončar 10 poena.

Na drugoj strani Savo Macan sa 12 poena najefikasniji, Nenad Biberdžić je dao 11 uz 10 skokova, Nikola Pilindavić i Neven Damjanović su ubacili po 10.

Sa dvije pobjede takmičenje je počela i Sutjeska. Nakon pobjede u prošlom kolu protiv Slavije u gostima, na domaćem terenu u Foči savladali su novajliju u ligi ekipu Obilića 90:77(28:15,19:18,21:28,22:16).

Stefan Živanović sa 24 i Aleksandar Tunguz sa 23 poena predvodili su Sutjesku do pobjede. U poraženom timu Saša Furtula 20, Igor Gordić 17 poena.

Radnik je u Bijeljini bio bolji od Leotara 81:79 (21.24,22:24,22:15,16:16). Dejan Kokoruš je u finišu postigao bitnu trojku za vođstvo njegovog tima 80:76. Aleksa Popadić je pogodio slobodno bacanje za prednost 81:76. na drugoj strani Dejan Šakotić je poentirao za dva i realizovao slobodno bacanje za konačan rezultat.

Kokoruš je odigrao fantastičan meč postigavši 36 poena, Vladan Sandić je dao 13, a Miloš Kolaković 10.

U poraženoj ekipi kapiten Đorđije Ninković 19 poena i devet skokova, Dejan Šakotić 18 poena, Marko Raičević 14, a Srđan Damjanović 10.